вівторок, 9 травня 2023 р.

Квітуча весна в Одеському Ботанічному

Адаптація та інтеграція внутрішньо переміщених осіб до нових місць проживання включає і знайомство з архітектурними, історичними, географічними, ландштафтними особливостями тих місць, де люди опинилися через ворожу агресію.

Учасники проєкту «ВПО в територіальних громадах: механізм успішної інтеграції» в межах роботи фото- та краєзнавчого кластерів вже встигли познайомитися з багатьма перлинами Одеси.

Команда проєкту організовувала екскурсію Одеським театром опери і балету, знайомство з найстарішою книгозбірнею України – Одеською національною науковою бібліотекою, відвідування Одеського зоопарку.

«Але ж Одеські перлини – це не тільки морське узбережжя, сонце, пляж (які зараз недоступні),
але й безліч пам'яток. І одне з місць для жаданого відвідування – Одеський ботанічний сад», – вирішили учасники проєкту.

Тож коли в Ботанічному саду розквітли весняні рослини – місцеві й екзотичні – фотоаматори охоче приєдналися до пропозиції його відвідати. І навіть дощова погода не зіпсувала піднесений настрій учасників цього походу.

Любителі природних ландшафтів та фотоаматори вкотре зібралися на цікаву екскурсію аби
пізнати різноманіття флори Ботанічного саду та його цікаву історію створення.

«Квітуча весна» – так спільно вирішили назвати цей захід учасники фотогуртка й команда проєкту. Адже саме природа, прокидаючись від зимового сну та заворожуючи погляд своїм цвітінням, яскравістю, багатством відтінків та фарб допомагає кожному відновитися і емоційно, і психологічно.

До реалізації ідеї із задоволенням долучилися фотомитці Ігор Гержик та Сергій Франц – засновники міського клубу фотографів «Фотон-2» – та адміністрація Ботанічного саду.

Керівник проєкту Андрій Крупник привітав переселенців та екскурсоводів та запропонував зробити цікаві світлини для поповнення архіву фоторобіт учасників фотокластера та проведення подальших фотовиставок.

Екскурсоводи Альона Темна та Ганна Воробйова, аби перечекати дощ, розпочали екскурсію в затишному місці – окремо виділеному приміщенні для проведення фотосесій: з каміном, кріслами та диваном, деревом, оздобленим розмальованими писанками, кришталевими люстрами та безліччю духмяних весняних первоцвітів – гіацинтів, кімнатних рослин та хвойного дерева, яке вже давно досягло стелі та приваблює погляд своїми яскравими кольорами у салатово-зеленій гамі.

Такий інтер’єр привернув увагу відвідувачів – фотографи з ентузіазмом позували одна одній та
зробили безліч цікавих знімків у залі для фотосесій.

Ботанічний сад Одеського національного університету імені І.І. Мечникова має давню, понад 150-літню історію створення. Важко уявити, що колись ділянка поруч з університетом була порожньою і щоб облагородити місце, тут було вирішено створити сад. Почалось його народження з 70 різновидів рослин, які до того перебували в теплиці.

Ботанічний сад Одеси щорічно відвідують десятки вчених і дослідників з багатьох країн Європи та Азії. Тут проводяться наукові конференції та конкурси з ландшафтного дизайну.

Неймовірною та захоплюючою окрасою саду є цвітіння магнолій, алея чарівних сакур, трояндовий сад, вражаюча колекція тюльпанів, півоній, бузку, а також безліч багаторічних зелених насаджень – кущів та дерев. Серед усього цього різноманіття усі, затамовуючи подих, піднімають погляд на багатолітні дуби та фотографуються біля них цілою компанією, обійнявши цих могутніх велетнів-красенів, які ще тільки прокидаються від зимового відпочинку.


Тож під час екскурсії фотомайстрині фотографували бутони і вже розквітлі магнолії. Кожен фотограф намагався привнести у знімок щось своє, якусь цікаву ідею та зробити незвичну світлину.

Анжела Білодід, фотограф з Маріуполя робила світлини у режимі макрозйомки, намагаючись передати усі деталі квітки – від кожної пелюстки до її самої серединки.


Міла Новікова, переселенка зі Слов’янська сфотографувала повноцінну низку тюльпанів – від першоцвітів до пізніх яскраво-жовтих півоноподібних.

Лідія Чала фотографувала розквітлі яблуні та інші фруктові дерева, яскравий барбарис та клен,
намагаючись зробити цікаві ландшафтні світлини, передати різноманітність дерев, їх фактуру та об’єм крони.

Тетяна Городнича фотографувала алею дерев, обвитих плющем та розквітлі кущі. Їхні духмяні
білі квітки створюють уяву, що зараз зовсім не весна, а вони покриті білим пухким снігом.

Фотомайстер Ігор Гержик дав корисні фахові поради та показав власні світлини, зроблені на телефон під час екскурсії. Як досвідчений фотомитець він нагадав усім, що кожен бачить красу по-різному: адже квітку можна сфотографувати зверху, збоку та знизу – з погляду начебто іншої квітки.

Також можна зробити комбіновану світлину, поєднавши міський пейзаж, високі будівлі та красу розквітлих дерев, розквітлі гілочки, що зачаровують погляд відвідувачів.

Магнолії можна знімати не лише як окрему квітку, а сфотографувати їх на фоні неба та інших дерев.


Наостанок зустрічі переселенці емоційно дякували екскурсоводам, організаторам, викладачам – майстрам фотографії за цінні поради та за можливість відволіктися від буденного життя, перебігу воєнних дій, смутку та туги за рідними домівками.


Адже саме завдяки творчості виникає бажання жити далі, реалізовувати цікаві задуми та ідеї, з’являється можливість знайти нових друзів-однодумців та адаптуватися на новому місці.



Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Немає коментарів:

Дописати коментар