середа, 5 липня 2023 р.

Секрети фотомайстра Бориса Бухмана

Серед усіх творчих кластерів, що були започатковані командою Одеського інституту соціальних технологій в роботі з ВПО, найбільш активно проходили фотомайстер-класи з відомими фотомитцями – Ігорем Гержиком та керівником клубу «Фотон-2» Сергієм Францем. Адже кожного разу обиралися різноманітні цікаві тематики та унікальні локації Одещини.

Кілька майстер-класів було вирішено присвятити мистецтву портретної фотозйомки і провести їх
в оновленій сучасній фотостудії. До реалізації ідеї, що виникла у команди проєкту, радо долучився відомий в Одесі фотограф, майстер не тільки фотопортретного жанру, а й предметної зйомки – Борис Бухман.

Під час знайомства з фотоаматорами Борис розповів про початок свого захоплення фотографією і про своє становлення як фотомитця портретної зйомки. Зараз він охоче бере участь у благодійних проєктах. Сприяючи нашій перемозі, він активно робить фоторепортажі у найгарячіших точках – на Миколаївщині, Херсонщині на Сході країни. Зараз Борис захоплюється зйомкою не тільки перебігу воєнних подій, а й саме портретною фотозйомкою військових, адже це не тільки на згадку, це – наша історія, яка твориться кожного дня.

Під час майстер-класів у майстерні Б. Бухмана учасники фотокластеру охоче знайомилися з жанром портретної фотозйомки та переглядали унікальні світлини, підготовлені Борисом. Усіх найбільше вразив портрет дівчини у капелюсі з краплями води – це фото було унікальним та заінтригувало усіх.

Інші портрети захоплювали своєю різноманітністю людей – за віком, поставою, фактурою одягу, грою світла й тіні та нюансами фотообробки за спеціальними програмами. У фотогалереї майстра – відомі творчі люди: актори театру, письменники, а також представників інших професій – лікарі, військові, політики…



Борис охоче поділився секретами процесу: як правильно поставити модель, як працювати зі
світлом та світловідбивачами, щоб зробити гарний знімок, як має падати світло, аби не було помітно вікових змін, зморшок, як підкреслити виграшні риси обличчя. Борис розповідав, що фотограф має не тільки працювати з камерою, а й розмовляти з моделлю, мотивуючи та розважаючи її і ловлячи у кадрі найменші зміни міміки, емоцій, які притаманні саме цій людині та відображають її унікальний внутрішній світ.


Після лекції й практичного заняття у студії було вирішено продовжити процес навчання та перейти до вуличного портрета.
Тож, переселенці охоче узялися за підготовку домашнього завдання – вуличного портрету.
Хоча під час зйомки у людних місцях важко вловити гарний момент: адже люди постійно рухаються, міміка змінюється, обов’язково треба враховувати не тільки ракурс, а й розміщення сонця на небосхилі.


Деякі одесити та самі фотомайстри С. Франц і Б. Бухман охоче позували на світлинах. Учасники щиро допомагали один одному при роботі з моделями та зі світловідбивачами, намагалися зробити унікальні фото та добре підготувати домашнє завдання. Під час прогулянки до парку Лідія Чала встигла зробити серію знімків пари, що побралася, але не замовила фотосесію з фотографом – професіоналом.


До другого заняття всі готувалися із захопленням та ентузіазмом, зробивши світлини не тільки перехожих у парку, а й членів своїх сімей –фотографували вдома рідних, друзів, знайомих – окремо та разом із домашніми улюбленцями, у гарних квітучих місцях Одеси, у парках і скверах, й звісно – на фоні моря.




На другому занятті усіх очікував сюрприз – була практична зйомка відомої особи – актора трупи
гумористичного шоу «Каламбур» Вадима Набокова. 

Вадим радо позував для переселенців – один та разом із донькою, а також разом із Оленою Ксенофонтовою, фотомайстринею з Харкова – ученицею Б. Бухмана. До цього процесу долучився і керівник проєкту Андрій Крупник та позував фотографам, відображаючи різні емоції на обличчі.

Сам Борис дуже захопився процесом та емоційно пояснював фотоаматорам, як правильно поставити модель, з якого боку треба знімати, враховуючи денне освітлення, яким чином зміниться знімок під час користування світловідбивачем. Він працював і як наставник, і як фотомодель.


На завершення майстер-класів у майстерні Б. Бухмана, спілкуючись за кавою, фотоаматори вирішили доповнити колекцію наявних фоторобіт, надрукувавши серію нових фотознімків у портретному жанрі, додати фото предметної зйомки, фотографій природи, квіток, дерев, тварин, птахів, парків, скверів та інших цікавих локацій міста Одеси.


Також наявну колекцію було вирішено доповнити кращими фотороботами з улюблених місць відпочинку фотоаматорів та архітектурних родзинок міст, в яких раніше проживали учасники фотомайстер-класів, але які зараз знищені війною.

Тож оновлену колекцію фоторобіт планується презентувати у вигляді мандруючої фотовиставки не тільки у різних локаціях міста Одеси, зокрема у театрах, виставкових залах, вишах, будинках культури, музеях, різноманітних клубах за інтересами, у парках, на Ланжероні біля моря, а й в інших містах Одеської області – у Чорноморську, Южному тощо.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Немає коментарів:

Дописати коментар