четвер, 12 січня 2023 р.

Фото-кластер для ВПО запрошує допитливих

Творчий кластер проєкту, феєрично закінчивши художній напрям, продовжив свою роботу за новим спямуванням за раніше погодженим планом..

10 грудня 2022 року у Центрі допомоги переселенцям «ЯМаріуполь» відбувся перший фотографічний майстер-клас за участі дітей і дорослих, переселенців з Маріуполя та інших міст і містечок України.


Організацію проведення фото-майстер класу ОІСТ розпочав ще в жовтні, і нарешті все зійшлося – час, місце, учасники і фотохудожник-викладач.

Ініціативу громадської організації активно підтримали керівниця Центру «ЯМаріуполь» Анна Камаралі та керівник Одеського міського фотоклубу «Фотон-2» Сергій Франц.

Основна мета проведення фотогуртка – долучити всіх охочих до ознайомлення з новим для них місцем проживання через їх залучення до фототворчості.

Керівник проєкту Андрій Крупник висловив надію, що саме через фото, зроблені власноруч та ще й за наставництва майстрів, переселенцям вдасться краще познайомитися з містом та його пам'ятками.

Сергій Франц розповів про діяльність одеського фотоклубу «Фотон-2» і згадав, що у Маріуполі також існував фото клуб «Берег», який функціонував ще навіть на початку війни. Його учасники встигли зафіксувати на фото багато моментів військового вторгнення рф й оборони міста.

Пан Сергій запросив учасників майстер-класу узяти участь у традиційній виставці фоторобіт «Фото року», яка відбудеться в Одесі 16 січня 2023 року.

Викладачем фото-майстер-класу став член Національної спілки фотохудожників України, відомий в Одесі фотограф Ігор ГЕРЖИК.

Учасники заняття дізналися від викладача про 
основні елементи, блоки, стилі фотографування.
Як коректно розміщувати об’єкти на фото, чому дерево, якщо воно одне у кадрі, краще розмістити справа, аніж зліва, що таке структурна решітка кадру, чотири точки, які формують периметр прямокутника, що називається «точкою золотого перетину» – про ці та багато інших важливих елементів фотографії розповів присутнім викладач.

«Виявляється, не так все просто в тому, щоб просто натиснути на кнопку в камері телефону. Потрібно знати ще купу речей – про центр фотографії, її периферії, уміння управляти увагою глядача та сприйняттям задуму автора, чому фото краще продивляються фото зліва направо і з чим це пов’язано», – поділився враженнями учасник заняття Валерій.

На першому занятті учасники уважно слухали про лінії – важливу складову якісного фото, 7 основних кольорів, що використовується, як у веселки, та їхні всілякі комбінації.

«У фотографії має бути керований хаос, тобто, кадр має бути керованим. Якщо з однієї сторони кадру є якийсь об’єкт, наприклад точка, то цей кадр треба врівноважувати знизу і зверху та з обох боків. Наприклад, темний низ фото має врівноважуватись темним верхом. Ідеальним має бути кадр таким, з якого немає чого прибрати і нічого не хочеться додати» – детально наставляв уважних слухачів Ігор Гержик.

Нікого вже не спантеличило вимикання електроенергії, 
тим паче, що керівник проєкту Андрій
Крупник «попрацював» ще й освітлювачем. Якраз на цей момент прийшовся акцент Ігора Гержика на застосуванні світла і фотографії.

Викладач звернув увагу учасників, що при фотографуванні важливо вміти працювати зі світлом
та розрізняти його: воно може бути фронтальним, тобто світло б’є в камеру, зенітарним, коли сонце в зеніті, або ж боковим − під час світанку чи на заході сонця. Під час фотографії корисно використовувати принцип лінійної перспективи, наприклад, зробити знімок сучасного міста, а у просвіті між хмарочосами показати силует літака.

Учасники майстер-класу пообіцяли вдома засвоїти отриману інформацію, щоб на наступному занятті застосувати їх вже на практиці.


Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Немає коментарів:

Дописати коментар