понеділок, 21 листопада 2022 р.

Шукаємо таланти – поетів, письменників, журналістів. Долучаємо майстрів

Ще один важливий напрям адаптації переселенців – розвиток їх літературних та журналістських здібностей.

Війна та всі трагічні події, спричинені нею, змінили людські долі, оголили людські душі. Хтось дотепер не може оговтатися від окупації, обстрілів, ракетних ударів. А хтось навпаки – виливає це в поетичні рядки чи прозові роздуми, ретро-спогади чи журналістські нариси.

Підготовка електронної збірки поетичних та прозових творів ВПО, їх інтерв’ю та бесід, долучення до значних літературних подій міста, концертів і вистав – один зі складових елементів культурного кластера проєкту. Наразі розробляється концепція літературно-журналістського конкурсу, готується положення про нього та підбираються майбутні учасники.

З цією метою до участі в організації та проведенні конкурсу було запрошено письменницю, журналістку Олену Сергіївну КИСЛОВСЬКУ, яка також є переселенкою з міста Дружківка Донецької області. На зустрічі у ВКО пані Олена поділилася власними спогадами про рідний край та особливостями перебування у статусі ВПО, розповіла про відчуття себе як переселенки, особистий досвід переїзду до Одещини та враження від міста, перебігу сучасних подій, поділилася власними творчими надіями.

Більш детальних обрисів задуми учасників проєкту набули під час зустрічі в партнерській організації – Одеській регіональній організації Національної спілки журналістів на чолі з Юрієм РАБОТІНИМ.

Конкретні кроки з організації роботи фотогуртка (кількість охочих відвідувати, розклад занять, наявність приладдя та ін.), тематика та формат літературної збірки, нові елементи культурного кластера – краєзнавчо-туристичний гурток, курси психологічної підтримки, заняття з української мови були в центрі уваги учасників зустрічі.

 Цікаві та змістовні пропозиції по залученню вимушених переселенців до активного культурно-освітнього життя міста пролунали від Ірини Бужиної, професорки кафедри сімейної та прикладної психології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. Студенти й аспіранти університету готові співпрацювати з командою проєкту в запланованих творчих ініціативах – розмовних клубах, творчих гуртках, літературному конкурсі.

Ще один партнер проєкту – Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського організовує творчі зустрічі з українськими митцями, культурологами, музеєзнавцями, які переїхали з окупованих територій.

Андрій КРУПНИК і Ольга НАГОРНЮК долучилися до відкриття акції «Анімація арт-опору в окупації» херсонських переселенців, які перебувають в Одесі вже декілька місяців. Художня, фото- та анімаційна творчість херсонців – учасників та учасниць «Резиденції в окупації» вразили гостей відкритістю, щирістю, документальною правдивістю життя й спротиву агресору в окупації.

Багато переселенців з Херсонщини, які були присутні в бібліотеці, висловили бажання
долучатися до майбутніх заходів проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції».

11 листопада стало справжнім святом не лише для мешканців Херсонщини, а й для всієї України. Зібравшись обговорити деталі майбутньої збірки літературних та публіцистичних творів разом з Олександром МОШНЯГУЛОМ, керівник проєкту Андрій КРУПНИК та Ольга НАГОРНЮК, 

яка представляє партнерську Одеську обласну універсальну наукову бібліотеку імені М.С. Грушевського, привітали Олександра зі звільненням його рідного міста й підписали меморандум з бібліотекою про співпрацю. 
 

Робота продовжується! 


 





Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Немає коментарів:

Дописати коментар