вівторок, 18 жовтня 2022 р.

Знайомство з партнерами: Таїровська громада

Серед партнерів проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції» – Таїровська територіальна громада. Наразі саме ця громада на Одещині приймає найбільшу кількість вимушених переселенців й відповідно надає постійну різноманітну гуманітарну допомогу та забезпечує ВПО адміністративними послугами.

В Таїровській громаді зареєстровано 5081 внутрішньо переміщених осіб, це один з найбільших показників серед громад Одеської області, з них – 884 це діти, 193 особи – люди з інвалідністю, та з кожним днем ця цифра зростає. Найбільше людей їдуть з Донецької, Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Члени команди проєкту – керівник Андрій Крупник та менеджерка Наталія Новак зустрілися в Центрі соціальних послуг Таїровскої селищної ради з працівниками установи.

«Адаптація та інтеграція ВПО в нашій громаді є важливою роботою Центру соціальних послуг Таїровскої селищної ради», – зазначає його директорка, голова ГО «Родинний правопросвітницький клуб «Одеська мрія», голова комітету з соціальних та сімейних питань Громадської ради при Одеській ОДА Галина Фют.

Партнери обговорили напрями співпраці в межах реалізації завдань проєкту, визначили шляхи налагодження комунікації між переселенцями як в Таїровській громаді, так і поза її межами.

Центр соціальних послуг має досвід роботи з переселенцями з 2014 року й застосовує його в нинішній роботі, допомагаючи людям, які втратили житло й засоби до існування.

Цікавила учасників й потенційна можливість створення кризових хабів та місць, де вимушені переселенці можуть отримати допомогу фахівців: медиків, психологів. Це ж стосується гуманітарної допомоги від Центру та благодійних організацій.

Під час зустрічі партнери погодились, що проблеми соціальної адаптації та інтеграції переселенців на найближчий час – в пріоритеті діяльності й Таїровської громади й ОІСТ.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Немає коментарів:

Дописати коментар